Blue Response TG har en däckbeteckning som lyder 275/40-R20. Offroaddäcket Blue Response TG är ett offroaddäck i utbudet av däck från .
Blue Response TG har en diameter som är 20" och därmed passar på 20"-fälgar. Offroaddäcket Blue Response TG har en bredd som är 275 mm och en däcksida med en höjd på cirka 110 mm (40% av däckets bredd). Blue Response TG är godkänt för hastigheter upp till 270 km/h (index W).
Du kan komplettera detta offroaddäck med 20"-fälgar. Besök Dack-Online.com för mer information angående passande fälgar.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 113 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Offroaddäck |
|---|---|
| Avsett för | Stadsjeep |
| Märke | |
| Modell | Blue Response TG |
| Däckbeteckning | 275/40-R20 |
| Diameter | 20" |
| Bredd | 275 mm |
| Profil | 110 mm |
| Profilprocent | 40% |
| Hastighetsindex | W (max 270 km/h) |
| Belastningskod | 106 |
| EAN | 4250427443843 |
Detta offroaddäck från , kallat Blue Response TG, har däckbeteckningen 255/40-R21.
Offroaddäcket Blue Response TG från med däckbeteckningen 265/45-R20.
Detta offroaddäck från , kallat Blue Response TG, har däckbeteckningen 255/45-R20.
Offroaddäck med däckbeteckningen 235/50-R20 och modellnamnet Blue Response TG.