Detta offroaddäck från har däckmärkningen 235/50-R20. har valt att kalla denna modell av offroaddäck för Blue Response TG.
Blue Response TG är ett offroaddäck med en diameter på 20". Blue Response TG har en bredd på 235 mm och en profil som motsvarar 50% av däckets bredd, det vill säga cirka 118 mm. Hastighetsindexet för Blue Response TG är W. Detta innebär att Blue Response TG är godkänt att användas upp till 270 km/h.
Det kan vara en bra idé att passa på att köpa nya fälgar samtidigt som du köper Blue Response TG då kompletta hjul ofta kan ha ett fördelaktigt pris.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 280 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Offroaddäck |
|---|---|
| Avsett för | Stadsjeep |
| Märke | |
| Modell | Blue Response TG |
| Däckbeteckning | 235/50-R20 |
| Diameter | 20" |
| Bredd | 235 mm |
| Profil | 118 mm |
| Profilprocent | 50% |
| Hastighetsindex | W (max 270 km/h) |
| Belastningskod | 104 |
| EAN | 4250427443782 |
Blue Response TG är ett offroaddäck med däckmärkningen 255/45-R19.
har tagit fram detta offroaddäck med namnet Blue Response TG. Däcket har däckbeteckningen 235/50-R19.
Detta offroaddäck från , kallat Blue Response TG, har däckbeteckningen 255/50-R20.
Offroaddäcket Blue Response TG har en däckbeteckning som är 255/50-R19. Däcket kommer från .