Offroaddäcket Blue Response TG är ett offroaddäck för er med stadsjeepar som kräver däck med däckbeteckningen 265/45-R20. Offroaddäcket du nu tittar på kallar för Blue Response TG.
Detta offroaddäck passar på fälgar som har en diameter på 20". Blue Response TG har en bredd på 265 mm och en profil som motsvarar 45% av däckets bredd, det vill säga cirka 119 mm. Blue Response TG är godkänt för hastigheter upp till 240 km/h (index V).
Behöver du även 20"-fälgar till offroaddäcket? Klicka dig vidare till Dack-Online.com.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 801 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Offroaddäck |
|---|---|
| Avsett för | Stadsjeep |
| Märke | |
| Modell | Blue Response TG |
| Däckbeteckning | 265/45-R20 |
| Diameter | 20" |
| Bredd | 265 mm |
| Profil | 119 mm |
| Profilprocent | 45% |
| Hastighetsindex | V (max 240 km/h) |
| Belastningskod | 108 |
| EAN | 4250427443836 |
Blue Response TG är ett offroaddäck med däckmärkningen 265/45-R21.
Detta offroaddäck från , kallat Blue Response TG, har däckbeteckningen 255/45-R20.
Ett av våra offroaddäck från . Detta däck med beteckningen 235/45-R21.
Blue Response TG är ett offroaddäck med däckmärkningen 255/45-R19.