Offroaddäck säljs i många olika modeller och varianter, men detta offroaddäck har däckbeteckningen 255/40-R21. tillverkar många olika däckmodeller och kallar detta offroaddäck för Blue Response TG.
Detta offroaddäck passar på fälgar som har en diameter på 21". Detta offroaddäck har en bredd på 255 mm och en profil på cirka 102 mm, vilket motsvarar 40% av däckets bredd. Detta offroaddäck har ett hastighetsindex som är V (max 240 km/h).
Spara pengar och köp med nya 21"-fälgar samtidigt som du köper Blue Response TG. Mer information hos Dack-Online.com på länken nedan.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 274 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Offroaddäck |
|---|---|
| Avsett för | Stadsjeep |
| Märke | |
| Modell | Blue Response TG |
| Däckbeteckning | 255/40-R21 |
| Diameter | 21" |
| Bredd | 255 mm |
| Profil | 102 mm |
| Profilprocent | 40% |
| Hastighetsindex | V (max 240 km/h) |
| Belastningskod | 102 |
| EAN | 4250427443874 |
Blue Response TG - Ett offroaddäck med däckmärkningen 225/55-R18.
Offroaddäcket Blue Response TG har en däckbeteckning som är 275/40-R20. Däcket kommer från .
Ett av våra offroaddäck från . Detta däck med beteckningen 255/55-R19.
Ett av våra offroaddäck från . Detta däck med beteckningen 255/60-R18.