Blue Response TG är ett däck från som har däckbeteckningen 255/45-R20. Detta offroaddäck har modellnamnet Blue Response TG och är ett av alla däck som tillverkas av .
Blue Response TG har en diameter som är 20" och därmed passar på 20"-fälgar. Detta däck har en bredd på 255 mm och har en profil som är ungefär 115 mm. Profilmåttet motsvarar 45% av däckets bredd. Detta offroaddäck har ett hastighetsindex som är W (max 270 km/h).
Det kan vara en bra idé att passa på att köpa nya fälgar samtidigt som du köper Blue Response TG då kompletta hjul ofta kan ha ett fördelaktigt pris.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 481 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Offroaddäck |
|---|---|
| Avsett för | Stadsjeep |
| Märke | |
| Modell | Blue Response TG |
| Däckbeteckning | 255/45-R20 |
| Diameter | 20" |
| Bredd | 255 mm |
| Profil | 115 mm |
| Profilprocent | 45% |
| Hastighetsindex | W (max 270 km/h) |
| Belastningskod | 105 |
| EAN | 4250427443812 |
Offroaddäcket Blue Response TG har en däckbeteckning som är 245/50-R19. Däcket kommer från .
Offroaddäck från med modellnamnet Blue Response TG och däckbeteckningen 235/55-R19.
Blue Response TG är ett offroaddäck med däckmärkningen 255/45-R19.
Blue Response TG - Ett offroaddäck med däckmärkningen 255/45-R19.