har valt att kalla detta offroaddäck med däckbeteckningen 265/45-R21 för Blue Response TG. Blue Response TG är ett offroaddäck i utbudet av däck från .
Blue Response TG är ett offroaddäck med en diameter på 21". Detta offroaddäck har en bredd på 265 mm och en profil på cirka 119 mm, vilket motsvarar 45% av däckets bredd. Hastighetsindex V som Blue Response TG har innebär att det är ett offroaddäck som är godkänt att användas för hastigheter upp till 240 km/h.
Passa på att köpa kompletta hjul när du köper Blue Response TG. Mer information om passande 21"-fälgar hittar du hos Dack-Online.com.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 481 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Offroaddäck |
|---|---|
| Avsett för | Stadsjeep |
| Märke | |
| Modell | Blue Response TG |
| Däckbeteckning | 265/45-R21 |
| Diameter | 21" |
| Bredd | 265 mm |
| Profil | 119 mm |
| Profilprocent | 45% |
| Hastighetsindex | V (max 240 km/h) |
| Belastningskod | 108 |
| EAN | 4250427443881 |
Offroaddäcket Blue Response TG från med däckbeteckningen 265/45-R20.
Ett av våra offroaddäck från . Detta däck med beteckningen 235/45-R21.
Detta offroaddäck från , kallat Blue Response TG, har däckbeteckningen 255/45-R20.
Blue Response TG är ett offroaddäck med däckmärkningen 255/45-R19.