Blue Response TG har en däckbeteckning som lyder 235/45-R21. Blue Response TG, som detta offroaddäck heter, är ett offroaddäck från .
Blue Response TG har en diameter som är 21" och därmed passar på 21"-fälgar. Däcket har en bredd på 235 mm och en profil på cirka 106 mm, vilket motsvarar 45% av däckets bredd. Blue Response TG klarar hastigheter upp till 240 km/h, vilket indikeras av hastighetsindex V.
Hos Dack-Online.com hittar du även förslag på 21"-fälgar för Blue Response TG. Du hittar länken till Dack-Online.com nedanför.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 270 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Offroaddäck |
|---|---|
| Avsett för | Stadsjeep |
| Märke | |
| Modell | Blue Response TG |
| Däckbeteckning | 235/45-R21 |
| Diameter | 21" |
| Bredd | 235 mm |
| Profil | 106 mm |
| Profilprocent | 45% |
| Hastighetsindex | V (max 240 km/h) |
| Belastningskod | 101 |
| EAN | 4250427443867 |
Blue Response TG är ett offroaddäck med däckmärkningen 265/45-R21.
Offroaddäcket Blue Response TG från med däckbeteckningen 265/45-R20.
Detta offroaddäck från , kallat Blue Response TG, har däckbeteckningen 255/45-R20.
Blue Response TG är ett offroaddäck med däckmärkningen 255/45-R19.