Detta offroaddäck passar om du letar efter ett däck med däckbeteckningen 255/45-R19 till din stadsjeep. Blue Response TG, som detta offroaddäck heter, är ett offroaddäck från .
Blue Response TG är ett offroaddäck med diametern 19". Detta däck har en bredd på 255 mm och har en profil som är ungefär 115 mm. Profilmåttet motsvarar 45% av däckets bredd. Blue Response TG är godkänt för hastigheter upp till 270 km/h (index W).
Du kan komplettera detta offroaddäck med 19"-fälgar. Besök Dack-Online.com för mer information angående passande fälgar.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 469 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Offroaddäck |
|---|---|
| Avsett för | Stadsjeep |
| Märke | |
| Modell | Blue Response TG |
| Däckbeteckning | 255/45-R19 |
| Diameter | 19" |
| Bredd | 255 mm |
| Profil | 115 mm |
| Profilprocent | 45% |
| Hastighetsindex | W (max 270 km/h) |
| Belastningskod | 104 |
| EAN | 4250427443744 |
Offroaddäck med däckbeteckningen 235/50-R20 och modellnamnet Blue Response TG.
Blue Response TG - Ett offroaddäck med däckmärkningen 255/45-R19.
Detta offroaddäck från , kallat Blue Response TG, har däckbeteckningen 255/45-R20.
Ett av våra offroaddäck från . Detta däck med beteckningen 255/55-R19.