Blue Response TG är ett offroaddäck som passar stadsjeepar med däckbeteckningen 255/60-R18. Detta offroaddäck har modellnamnet Blue Response TG och är ett av alla däck som tillverkas av .
Detta offroaddäck passar på fälgar som har en diameter på 18". Däcket har en bredd på 255 mm och en profil på cirka 153 mm, vilket motsvarar 60% av däckets bredd. Blue Response TG klarar hastigheter upp till 240 km/h, vilket indikeras av hastighetsindex V.
Spara pengar och köp med nya 18"-fälgar samtidigt som du köper Blue Response TG. Mer information hos Dack-Online.com på länken nedan.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 936 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Offroaddäck |
|---|---|
| Avsett för | Stadsjeep |
| Märke | |
| Modell | Blue Response TG |
| Däckbeteckning | 255/60-R18 |
| Diameter | 18" |
| Bredd | 255 mm |
| Profil | 153 mm |
| Profilprocent | 60% |
| Hastighetsindex | V (max 240 km/h) |
| Belastningskod | 112 |
| EAN | 4250427443591 |
Offroaddäck från med modellnamnet Blue Response TG och däckbeteckningen 235/60-R18.
Offroaddäcket Blue Response TG från med däckbeteckningen 215/60-R18.
Offroaddäck med däckbeteckningen 255/55-R18 och modellnamnet Blue Response TG.
Offroaddäck med däckbeteckningen 225/60-R17 och modellnamnet Blue Response TG.