Detta offroaddäck passar om du letar efter ett däck med däckbeteckningen 215/60-R18 till din stadsjeep. Detta -däck är av modellen Blue Response TG.
Blue Response TG är ett offroaddäck som passar på fälgar med en diameter på 18". Offroaddäcket Blue Response TG har en bredd som är 215 mm och en däcksida med en höjd på cirka 129 mm (60% av däckets bredd). Hastighetsindex W som Blue Response TG har innebär hastigheter upp till 270 km/h.
Du kan komplettera detta offroaddäck med 18"-fälgar. Besök Dack-Online.com för mer information angående passande fälgar.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 674 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Offroaddäck |
|---|---|
| Avsett för | Stadsjeep |
| Märke | |
| Modell | Blue Response TG |
| Däckbeteckning | 215/60-R18 |
| Diameter | 18" |
| Bredd | 215 mm |
| Profil | 129 mm |
| Profilprocent | 60% |
| Hastighetsindex | W (max 270 km/h) |
| Belastningskod | 102 |
| EAN | 4250427443447 |
Ett av våra offroaddäck från . Detta däck med beteckningen 215/60-R17.
Detta offroaddäck från , kallat Blue Response TG, har däckbeteckningen 215/55-R18.
Ett offroaddäck från . Blue Response TG har däckbeteckningen 215/65-R17.
Offroaddäcket Blue Response TG från med däckbeteckningen 215/55-R17.