Blue Response TG har en däckbeteckning som lyder 255/55-R18. tillverkar många olika däckmodeller och kallar detta offroaddäck för Blue Response TG.
Blue Response TG är ett offroaddäck med diametern 18". Blue Response TG har en bredd på 255 mm och en profil som motsvarar 55% av däckets bredd, det vill säga cirka 140 mm. Hastighetsindexet för Blue Response TG är V. Detta innebär att Blue Response TG är godkänt att användas upp till 240 km/h.
Passa på att köpa kompletta hjul när du köper Blue Response TG. Mer information om passande 18"-fälgar hittar du hos Dack-Online.com.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 025 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Offroaddäck |
|---|---|
| Avsett för | Stadsjeep |
| Märke | |
| Modell | Blue Response TG |
| Däckbeteckning | 255/55-R18 |
| Diameter | 18" |
| Bredd | 255 mm |
| Profil | 140 mm |
| Profilprocent | 55% |
| Hastighetsindex | V (max 240 km/h) |
| Belastningskod | 109 |
| EAN | 4250427443584 |
Ett av våra offroaddäck från . Detta däck med beteckningen 255/55-R19.
Ett av våra offroaddäck från . Detta däck med beteckningen 255/60-R18.
Offroaddäcket Blue Response TG har en däckbeteckning som är 235/55-R18. Däcket kommer från .
Detta offroaddäck från , kallat Blue Response TG, har däckbeteckningen 215/55-R18.