Detta offroaddäck från har däckmärkningen 235/60-R18. Offroaddäcket du nu tittar på kallar för Blue Response TG.
Blue Response TG är ett offroaddäck med diametern 18". Med offroaddäcket Blue Response TG får du ett däck som är 235 mm brett och har en profil på 141 mm. Med detta offroaddäck från har du ett däck som klarar hastigheter upp till 270 km/h.
Behöver du även 18"-fälgar till offroaddäcket? Klicka dig vidare till Dack-Online.com.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 972 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Offroaddäck |
|---|---|
| Avsett för | Stadsjeep |
| Märke | |
| Modell | Blue Response TG |
| Däckbeteckning | 235/60-R18 |
| Diameter | 18" |
| Bredd | 235 mm |
| Profil | 141 mm |
| Profilprocent | 60% |
| Hastighetsindex | W (max 270 km/h) |
| Belastningskod | 107 |
| EAN | 4250427443553 |
Offroaddäcket Blue Response TG har en däckbeteckning som är 255/50-R19. Däcket kommer från .
Ett av våra offroaddäck från . Detta däck med beteckningen 255/60-R18.
Offroaddäcket Blue Response TG från med däckbeteckningen 215/60-R18.
Offroaddäck med däckbeteckningen 225/60-R17 och modellnamnet Blue Response TG.