har valt att kalla detta offroaddäck med däckbeteckningen 225/60-R17 för Blue Response TG. Offroaddäcket du nu tittar på kallar för Blue Response TG.
Blue Response TG är ett offroaddäck som passar på fälgar med en diameter på 17". Offroaddäcket Blue Response TG har en bredd som är 225 mm och en däcksida med en höjd på cirka 135 mm (60% av däckets bredd). Hastighetsindexet för Blue Response TG är V. Detta innebär att Blue Response TG är godkänt att användas upp till 240 km/h.
Hos Dack-Online.com hittar du även förslag på 17"-fälgar för Blue Response TG. Du hittar länken till Dack-Online.com nedanför.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 780 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Offroaddäck |
|---|---|
| Avsett för | Stadsjeep |
| Märke | |
| Modell | Blue Response TG |
| Däckbeteckning | 225/60-R17 |
| Diameter | 17" |
| Bredd | 225 mm |
| Profil | 135 mm |
| Profilprocent | 60% |
| Hastighetsindex | V (max 240 km/h) |
| Belastningskod | 99 |
| EAN | 4250427443331 |
Offroaddäck från med modellnamnet Blue Response TG och däckbeteckningen 225/55-R19.
Ett offroaddäck från . Blue Response TG har däckbeteckningen 215/65-R17.
Detta offroaddäck från , kallat Blue Response TG, har däckbeteckningen 215/55-R18.
Blue Response TG - Ett offroaddäck med däckmärkningen 225/55-R18.