Blue Response TG är ett offroaddäck som passar stadsjeepar med däckbeteckningen 255/55-R19. Offroaddäcket du nu tittar på kallar för Blue Response TG.
Blue Response TG passar på fälgar med en diameter på 19". Detta däck är 255 mm brett och har samtidigt en profil på 140 mm. Profilen motsvarar 55% av däckets bredd. Hastighetsindexet för Blue Response TG är V. Detta innebär att Blue Response TG är godkänt att användas upp till 240 km/h.
Du kan komplettera detta offroaddäck med 19"-fälgar. Besök Dack-Online.com för mer information angående passande fälgar.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 237 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Offroaddäck |
|---|---|
| Avsett för | Stadsjeep |
| Märke | |
| Modell | Blue Response TG |
| Däckbeteckning | 255/55-R19 |
| Diameter | 19" |
| Bredd | 255 mm |
| Profil | 140 mm |
| Profilprocent | 55% |
| Hastighetsindex | V (max 240 km/h) |
| Belastningskod | 111 |
| EAN | 4250427443768 |
Offroaddäck med däckbeteckningen 255/55-R18 och modellnamnet Blue Response TG.
Offroaddäcket Blue Response TG har en däckbeteckning som är 255/50-R19. Däcket kommer från .
Blue Response TG är ett offroaddäck med däckmärkningen 255/45-R19.
Blue Response TG - Ett offroaddäck med däckmärkningen 255/45-R19.