Blue Response TG är ett däck från som har däckbeteckningen 255/45-R19. Detta offroaddäck har modellnamnet Blue Response TG och är ett av alla däck som tillverkas av .
Detta offroaddäck passar på fälgar som har en diameter på 19". Detta däck är 255 mm brett och har samtidigt en profil på 115 mm. Profilen motsvarar 45% av däckets bredd. Hastighetsindexet för Blue Response TG är V. Detta innebär att Blue Response TG är godkänt att användas upp till 240 km/h.
Kompletta hjul kan du plocka ihop hos Dack-Online.com där du hittar 19"-fälgar till Blue Response TG.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 289 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Offroaddäck |
|---|---|
| Avsett för | Stadsjeep |
| Märke | |
| Modell | Blue Response TG |
| Däckbeteckning | 255/45-R19 |
| Diameter | 19" |
| Bredd | 255 mm |
| Profil | 115 mm |
| Profilprocent | 45% |
| Hastighetsindex | V (max 240 km/h) |
| Belastningskod | 100 |
| EAN | 4250427443737 |
Offroaddäcket Blue Response TG har en däckbeteckning som är 235/55-R18. Däcket kommer från .
Blue Response TG är ett offroaddäck med däckmärkningen 255/45-R19.
Detta offroaddäck från , kallat Blue Response TG, har däckbeteckningen 255/45-R20.
Ett av våra offroaddäck från . Detta däck med beteckningen 255/55-R19.