Offroaddäcket Blue Response TG är ett offroaddäck för er med stadsjeepar som kräver däck med däckbeteckningen 215/55-R18. Blue Response TG, som detta offroaddäck heter, är ett offroaddäck från .
Blue Response TG har en diameter som är 18" och därmed passar på 18"-fälgar. offroaddäcket Blue Response TG är 215 mm brett och en profil på 118 mm. Blue Response TG klarar hastigheter upp till 240 km/h, vilket indikeras av hastighetsindex V.
Det kan vara en bra idé att passa på att köpa nya fälgar samtidigt som du köper Blue Response TG då kompletta hjul ofta kan ha ett fördelaktigt pris.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 727 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Offroaddäck |
|---|---|
| Avsett för | Stadsjeep |
| Märke | |
| Modell | Blue Response TG |
| Däckbeteckning | 215/55-R18 |
| Diameter | 18" |
| Bredd | 215 mm |
| Profil | 118 mm |
| Profilprocent | 55% |
| Hastighetsindex | V (max 240 km/h) |
| Belastningskod | 99 |
| EAN | 4250427443430 |
Ett offroaddäck från . Blue Response TG har däckbeteckningen 215/65-R17.
Offroaddäcket Blue Response TG från med däckbeteckningen 215/55-R17.
Detta offroaddäck från , kallat Blue Response TG, har däckbeteckningen 215/55-R17.
Offroaddäck från med modellnamnet Blue Response TG och däckbeteckningen 225/55-R19.