Blue Response TG är ett offroaddäck som passar stadsjeepar med däckbeteckningen 235/55-R18. Blue Response TG, som detta offroaddäck heter, är ett offroaddäck från .
Blue Response TG är ett offroaddäck med diametern 18". Offroaddäcket är 235 mm brett med en profil på 129 mm. Hastighetsindex V som Blue Response TG har innebär att det är ett offroaddäck som är godkänt att användas för hastigheter upp till 240 km/h.
Passa på att köpa kompletta hjul när du köper Blue Response TG. Mer information om passande 18"-fälgar hittar du hos Dack-Online.com.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 789 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Offroaddäck |
|---|---|
| Avsett för | Stadsjeep |
| Märke | |
| Modell | Blue Response TG |
| Däckbeteckning | 235/55-R18 |
| Diameter | 18" |
| Bredd | 235 mm |
| Profil | 129 mm |
| Profilprocent | 55% |
| Hastighetsindex | V (max 240 km/h) |
| Belastningskod | 100 |
| EAN | 4250427443546 |
Blue Response TG - Ett offroaddäck med däckmärkningen 255/45-R19.
Detta offroaddäck från , kallat Blue Response TG, har däckbeteckningen 235/55-R19.
Offroaddäck från med modellnamnet Blue Response TG och däckbeteckningen 235/55-R19.
Detta offroaddäck från , kallat Blue Response TG, har däckbeteckningen 215/55-R18.