Offroaddäck säljs i många olika modeller och varianter, men detta offroaddäck har däckbeteckningen 255/50-R20. , som är kända av många för sina offroaddäck, kallar detta offroaddäck för Blue Response TG.
Detta är ett offroaddäck från som passar till fälgar med en diameter på 20". offroaddäcket Blue Response TG är 255 mm brett och en profil på 128 mm. Med ett hastighetsindex på W är Blue Response TG ett offroaddäck som lämpar sig för hastigheter upp till 270 km/h.
Vill du även köpa nya 20"-fälgar som passar till Blue Response TG? Hos Dack-Online.com hittar du passande fälgar.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 551 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Offroaddäck |
|---|---|
| Avsett för | Stadsjeep |
| Märke | |
| Modell | Blue Response TG |
| Däckbeteckning | 255/50-R20 |
| Diameter | 20" |
| Bredd | 255 mm |
| Profil | 128 mm |
| Profilprocent | 50% |
| Hastighetsindex | W (max 270 km/h) |
| Belastningskod | 109 |
| EAN | 4250427443829 |
Offroaddäcket Blue Response TG har en däckbeteckning som är 255/50-R19. Däcket kommer från .
Offroaddäck med däckbeteckningen 235/50-R20 och modellnamnet Blue Response TG.
Detta offroaddäck från , kallat Blue Response TG, har däckbeteckningen 255/45-R20.
har tagit fram detta offroaddäck med namnet Blue Response TG. Däcket har däckbeteckningen 235/50-R19.