Om du letar efter ett offroaddäck med däckbeteckningen 235/50-R19 till din stadsjeep kan detta däck från vara något för dig. har valt att kalla denna modell av offroaddäck för Blue Response TG.
Blue Response TG är ett offroaddäck med en diameter på 19". Här har du ett offroaddäck från som är 235 brett och med en profil på 118 mm. Hastighetsindex V som Blue Response TG har innebär att det är ett offroaddäck som är godkänt att användas för hastigheter upp till 240 km/h.
Passa på att köpa kompletta hjul när du köper Blue Response TG. Mer information om passande 19"-fälgar hittar du hos Dack-Online.com.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 321 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Offroaddäck |
|---|---|
| Avsett för | Stadsjeep |
| Märke | |
| Modell | Blue Response TG |
| Däckbeteckning | 235/50-R19 |
| Diameter | 19" |
| Bredd | 235 mm |
| Profil | 118 mm |
| Profilprocent | 50% |
| Hastighetsindex | V (max 240 km/h) |
| Belastningskod | 103 |
| EAN | 4250427443676 |
Offroaddäcket Blue Response TG från med däckbeteckningen 215/65-R17.
Offroaddäck med däckbeteckningen 235/50-R20 och modellnamnet Blue Response TG.
Offroaddäcket Blue Response TG har en däckbeteckning som är 255/50-R19. Däcket kommer från .
Offroaddäcket Blue Response TG har en däckbeteckning som är 245/50-R19. Däcket kommer från .