Detta offroaddäck från har däckmärkningen 235/55-R19. tillverkar många olika däckmodeller och kallar detta offroaddäck för Blue Response TG.
Blue Response TG är ett offroaddäck med en diameter på 19". Detta offroaddäck har en bredd på 235 mm och en profil på cirka 129 mm, vilket motsvarar 55% av däckets bredd. Hastighetsindex W som Blue Response TG har innebär att det är ett offroaddäck som är godkänt att användas för hastigheter upp till 270 km/h.
Du kan komplettera detta offroaddäck med 19"-fälgar. Besök Dack-Online.com för mer information angående passande fälgar.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 208 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Offroaddäck |
|---|---|
| Avsett för | Stadsjeep |
| Märke | |
| Modell | Blue Response TG |
| Däckbeteckning | 235/55-R19 |
| Diameter | 19" |
| Bredd | 235 mm |
| Profil | 129 mm |
| Profilprocent | 55% |
| Hastighetsindex | W (max 270 km/h) |
| Belastningskod | 105 |
| EAN | 4250427443706 |
Offroaddäcket Blue Response TG har en däckbeteckning som är 245/50-R19. Däcket kommer från .
Detta offroaddäck från , kallat Blue Response TG, har däckbeteckningen 255/45-R20.
Detta offroaddäck från , kallat Blue Response TG, har däckbeteckningen 235/55-R19.
Offroaddäcket Blue Response TG har en däckbeteckning som är 235/55-R18. Däcket kommer från .