Detta offroaddäck från har däckmärkningen 245/50-R19. , som är kända av många för sina offroaddäck, kallar detta offroaddäck för Blue Response TG.
Detta är ett offroaddäck från som passar till fälgar med en diameter på 19". Offroaddäcket Blue Response TG har en bredd som är 245 mm och en däcksida med en höjd på cirka 123 mm (50% av däckets bredd). Med detta offroaddäck från har du ett däck som klarar hastigheter upp till 270 km/h.
Du kan komplettera detta offroaddäck med 19"-fälgar. Besök Dack-Online.com för mer information angående passande fälgar.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 218 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Offroaddäck |
|---|---|
| Avsett för | Stadsjeep |
| Märke | |
| Modell | Blue Response TG |
| Däckbeteckning | 245/50-R19 |
| Diameter | 19" |
| Bredd | 245 mm |
| Profil | 123 mm |
| Profilprocent | 50% |
| Hastighetsindex | W (max 270 km/h) |
| Belastningskod | 105 |
| EAN | 4250427443720 |
Offroaddäck från med modellnamnet Blue Response TG och däckbeteckningen 235/55-R19.
Detta offroaddäck från , kallat Blue Response TG, har däckbeteckningen 255/45-R20.
Offroaddäcket Blue Response TG har en däckbeteckning som är 255/50-R19. Däcket kommer från .
har tagit fram detta offroaddäck med namnet Blue Response TG. Däcket har däckbeteckningen 235/50-R19.