Blue Response TG har en däckbeteckning som lyder 225/55-R18. Blue Response TG är ett offroaddäck i utbudet av däck från .
Detta offroaddäck från passar på 18"-fälgar, både för plåtfälg och aluminiumfälg. Detta offroaddäck har en bredd på 225 mm och en profil på cirka 124 mm, vilket motsvarar 55% av däckets bredd. Hastighetsindex V som Blue Response TG har innebär att det är ett offroaddäck som är godkänt att användas för hastigheter upp till 240 km/h.
Du kan komplettera detta offroaddäck med 18"-fälgar. Besök Dack-Online.com för mer information angående passande fälgar.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 836 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Offroaddäck |
|---|---|
| Avsett för | Stadsjeep |
| Märke | |
| Modell | Blue Response TG |
| Däckbeteckning | 225/55-R18 |
| Diameter | 18" |
| Bredd | 225 mm |
| Profil | 124 mm |
| Profilprocent | 55% |
| Hastighetsindex | V (max 240 km/h) |
| Belastningskod | 102 |
| EAN | 4250427443492 |
Ett av våra offroaddäck från . Detta däck med beteckningen 225/55-R18.
Detta offroaddäck från , kallat Blue Response TG, har däckbeteckningen 255/40-R21.
Offroaddäck från med modellnamnet Blue Response TG och däckbeteckningen 225/55-R19.
Offroaddäck med däckbeteckningen 225/60-R17 och modellnamnet Blue Response TG.