Blue Response TG är ett offroaddäck som passar stadsjeepar med däckbeteckningen 235/55-R19. , som är kända av många för sina offroaddäck, kallar detta offroaddäck för Blue Response TG.
Blue Response TG passar på fälgar med en diameter på 19". Detta däck är 235 mm brett och har samtidigt en profil på 129 mm. Profilen motsvarar 55% av däckets bredd. Blue Response TG klarar hastigheter upp till 240 km/h, vilket indikeras av hastighetsindex V.
Spara pengar och köp med nya 19"-fälgar samtidigt som du köper Blue Response TG. Mer information hos Dack-Online.com på länken nedan.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 085 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Offroaddäck |
|---|---|
| Avsett för | Stadsjeep |
| Märke | |
| Modell | Blue Response TG |
| Däckbeteckning | 235/55-R19 |
| Diameter | 19" |
| Bredd | 235 mm |
| Profil | 129 mm |
| Profilprocent | 55% |
| Hastighetsindex | V (max 240 km/h) |
| Belastningskod | 105 |
| EAN | 4250427443690 |
Offroaddäck från med modellnamnet Blue Response TG och däckbeteckningen 235/55-R19.
Offroaddäcket Blue Response TG har en däckbeteckning som är 235/55-R18. Däcket kommer från .
Ett av våra offroaddäck från . Detta däck med beteckningen 255/55-R19.
Ett offroaddäck från . Blue Response TG har däckbeteckningen 205/55-R19.