Offroaddäck säljs i många olika modeller och varianter, men detta offroaddäck har däckbeteckningen 205/55-R19. Offroaddäcket du nu tittar på kallar för Blue Response TG.
Blue Response TG är ett offroaddäck med en diameter på 19". Detta däck har en bredd på 205 mm och har en profil som är ungefär 113 mm. Profilmåttet motsvarar 55% av däckets bredd. Hastighetsindexet för Blue Response TG är V. Detta innebär att Blue Response TG är godkänt att användas upp till 240 km/h.
Passa på att köpa kompletta hjul när du köper Blue Response TG. Mer information om passande 19"-fälgar hittar du hos Dack-Online.com.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 953 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Offroaddäck |
|---|---|
| Avsett för | Stadsjeep |
| Märke | |
| Modell | Blue Response TG |
| Däckbeteckning | 205/55-R19 |
| Diameter | 19" |
| Bredd | 205 mm |
| Profil | 113 mm |
| Profilprocent | 55% |
| Hastighetsindex | V (max 240 km/h) |
| Belastningskod | 97 |
| EAN | 4250427443614 |
Ett av våra offroaddäck från . Detta däck med beteckningen 255/55-R19.
Detta offroaddäck från , kallat Blue Response TG, har däckbeteckningen 235/55-R19.
Offroaddäck från med modellnamnet Blue Response TG och däckbeteckningen 225/55-R19.
Offroaddäck från med modellnamnet Blue Response TG och däckbeteckningen 235/55-R19.