Detta offroaddäck passar om du letar efter ett däck med däckbeteckningen 225/55-R19 till din stadsjeep. , som är kända av många för sina offroaddäck, kallar detta offroaddäck för Blue Response TG.
Blue Response TG är ett offroaddäck som passar på fälgar med en diameter på 19". Detta offroaddäck har en bredd på 225 mm och en profil på cirka 124 mm, vilket motsvarar 55% av däckets bredd. Med ett hastighetsindex på V är Blue Response TG ett offroaddäck som lämpar sig för hastigheter upp till 240 km/h.
Behöver du även 19"-fälgar till offroaddäcket? Klicka dig vidare till Dack-Online.com.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 863 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Offroaddäck |
|---|---|
| Avsett för | Stadsjeep |
| Märke | |
| Modell | Blue Response TG |
| Däckbeteckning | 225/55-R19 |
| Diameter | 19" |
| Bredd | 225 mm |
| Profil | 124 mm |
| Profilprocent | 55% |
| Hastighetsindex | V (max 240 km/h) |
| Belastningskod | 99 |
| EAN | 4250427443645 |
Offroaddäck med däckbeteckningen 225/60-R17 och modellnamnet Blue Response TG.
Detta offroaddäck från , kallat Blue Response TG, har däckbeteckningen 215/55-R18.
Blue Response TG - Ett offroaddäck med däckmärkningen 225/55-R18.
Ett av våra offroaddäck från . Detta däck med beteckningen 225/55-R18.