Däckbeteckningen för detta offroaddäck från är 215/65-R17. Offroaddäcket du nu tittar på kallar för Blue Response TG.
Detta -däck har en diameter på 17". Däcket har en bredd på 215 mm och en profil på cirka 140 mm, vilket motsvarar 65% av däckets bredd. Hastighetsindex V som Blue Response TG har innebär hastigheter upp till 240 km/h.
Du kan komplettera detta offroaddäck med 17"-fälgar. Besök Dack-Online.com för mer information angående passande fälgar.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 473 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Offroaddäck |
|---|---|
| Avsett för | Stadsjeep |
| Märke | |
| Modell | Blue Response TG |
| Däckbeteckning | 215/65-R17 |
| Diameter | 17" |
| Bredd | 215 mm |
| Profil | 140 mm |
| Profilprocent | 65% |
| Hastighetsindex | V (max 240 km/h) |
| Belastningskod | 99 |
| EAN | 4250427443256 |
Offroaddäcket Blue Response TG från med däckbeteckningen 215/65-R17.
Detta offroaddäck från , kallat Blue Response TG, har däckbeteckningen 215/55-R18.
Offroaddäcket Blue Response TG från med däckbeteckningen 215/55-R17.
Detta offroaddäck från , kallat Blue Response TG, har däckbeteckningen 215/55-R17.