Däckbeteckningen för detta offroaddäck från är 225/55-R18. Detta -däck är av modellen Blue Response TG.
Detta är ett offroaddäck från som passar till fälgar med en diameter på 18". offroaddäcket Blue Response TG är 225 mm brett och en profil på 124 mm. Hastighetsindexet för Blue Response TG är V. Detta innebär att Blue Response TG är godkänt att användas upp till 240 km/h.
Passa på att köpa kompletta hjul när du köper Blue Response TG. Mer information om passande 18"-fälgar hittar du hos Dack-Online.com.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 622 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Offroaddäck |
|---|---|
| Avsett för | Stadsjeep |
| Märke | |
| Modell | Blue Response TG |
| Däckbeteckning | 225/55-R18 |
| Diameter | 18" |
| Bredd | 225 mm |
| Profil | 124 mm |
| Profilprocent | 55% |
| Hastighetsindex | V (max 240 km/h) |
| Belastningskod | 98 |
| EAN | 4250427443485 |
Blue Response TG - Ett offroaddäck med däckmärkningen 225/55-R18.
Offroaddäck från med modellnamnet Blue Response TG och däckbeteckningen 225/55-R19.
Offroaddäck med däckbeteckningen 225/60-R17 och modellnamnet Blue Response TG.
Offroaddäcket Blue Response TG har en däckbeteckning som är 235/55-R18. Däcket kommer från .