Offroaddäcket Blue Response TG är ett offroaddäck för er med stadsjeepar som kräver däck med däckbeteckningen 215/55-R17. Blue Response TG är ett offroaddäck i utbudet av däck från .
Detta offroaddäck passar på fälgar som har en diameter på 17". Detta däck är 215 mm brett och har samtidigt en profil på 118 mm. Profilen motsvarar 55% av däckets bredd. Med detta offroaddäck från har du ett däck som klarar hastigheter upp till 270 km/h.
Vill du även köpa nya 17"-fälgar som passar till Blue Response TG? Hos Dack-Online.com hittar du passande fälgar.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 757 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Offroaddäck |
|---|---|
| Avsett för | Stadsjeep |
| Märke | |
| Modell | Blue Response TG |
| Däckbeteckning | 215/55-R17 |
| Diameter | 17" |
| Bredd | 215 mm |
| Profil | 118 mm |
| Profilprocent | 55% |
| Hastighetsindex | W (max 270 km/h) |
| Belastningskod | 98 |
| EAN | 4250427443232 |
Detta offroaddäck från , kallat Blue Response TG, har däckbeteckningen 215/55-R17.
Detta offroaddäck från , kallat Blue Response TG, har däckbeteckningen 215/55-R18.
Ett offroaddäck från . Blue Response TG har däckbeteckningen 215/65-R17.
Offroaddäcket Blue Response TG från med däckbeteckningen 215/65-R17.