Offroaddäcket Blue Response TG är ett offroaddäck för er med stadsjeepar som kräver däck med däckbeteckningen 215/55-R17. , som tillverkar detta offroaddäck, har gett det modellnamnet Blue Response TG.
Blue Response TG är ett offroaddäck med en diameter på 17". Med offroaddäcket Blue Response TG får du ett däck som är 215 mm brett och har en profil på 118 mm. Blue Response TG klarar hastigheter upp till 240 km/h, vilket indikeras av hastighetsindex V.
Behöver du 17"-fälgar till dina Blue Response TG? Passa på att köpa fälgar när du köper nya offroaddäck från Dack-Online.com.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 611 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Offroaddäck |
|---|---|
| Avsett för | Stadsjeep |
| Märke | |
| Modell | Blue Response TG |
| Däckbeteckning | 215/55-R17 |
| Diameter | 17" |
| Bredd | 215 mm |
| Profil | 118 mm |
| Profilprocent | 55% |
| Hastighetsindex | V (max 240 km/h) |
| Belastningskod | 94 |
| EAN | 4250427443225 |
Offroaddäcket Blue Response TG från med däckbeteckningen 215/55-R17.
Detta offroaddäck från , kallat Blue Response TG, har däckbeteckningen 215/55-R18.
Ett offroaddäck från . Blue Response TG har däckbeteckningen 215/65-R17.
Offroaddäcket Blue Response TG från med däckbeteckningen 215/65-R17.