Detta offroaddäck passar om du letar efter ett däck med däckbeteckningen 215/60-R17 till din stadsjeep. , som tillverkar detta offroaddäck, har gett det modellnamnet Blue Response TG.
Blue Response TG är ett offroaddäck med diametern 17". Här har du ett offroaddäck från som är 215 brett och med en profil på 129 mm. Detta är ett offroaddäck som får användas för hastigheter upp till 240 km/h (hastighetsindex V).
Det kan vara en bra idé att passa på att köpa nya fälgar samtidigt som du köper Blue Response TG då kompletta hjul ofta kan ha ett fördelaktigt pris.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 738 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Offroaddäck |
|---|---|
| Avsett för | Stadsjeep |
| Märke | |
| Modell | Blue Response TG |
| Däckbeteckning | 215/60-R17 |
| Diameter | 17" |
| Bredd | 215 mm |
| Profil | 129 mm |
| Profilprocent | 60% |
| Hastighetsindex | V (max 240 km/h) |
| Belastningskod | 96 |
| EAN | 4250427443249 |
Offroaddäcket Blue Response TG från med däckbeteckningen 215/60-R18.
Ett offroaddäck från . Blue Response TG har däckbeteckningen 215/65-R17.
Offroaddäcket Blue Response TG från med däckbeteckningen 215/55-R17.
Detta offroaddäck från , kallat Blue Response TG, har däckbeteckningen 215/55-R17.