Grandtrek PT30 är ett däck från som har däckbeteckningen 225/65-R17. Detta -däck är av modellen Grandtrek PT30.
Grandtrek PT30 är ett offroaddäck med en diameter på 17". Detta offroaddäck har en bredd på 225 mm och en profil på cirka 146 mm, vilket motsvarar 65% av däckets bredd. Hastighetsindexet för Grandtrek PT30 är H. Detta innebär att Grandtrek PT30 är godkänt att användas upp till 210 km/h.
Det kan vara en bra idé att passa på att köpa nya fälgar samtidigt som du köper Grandtrek PT30 då kompletta hjul ofta kan ha ett fördelaktigt pris.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 044 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Offroaddäck |
|---|---|
| Avsett för | Stadsjeep |
| Märke | |
| Modell | Grandtrek PT30 |
| Däckbeteckning | 225/65-R17 |
| Diameter | 17" |
| Bredd | 225 mm |
| Profil | 146 mm |
| Profilprocent | 65% |
| Hastighetsindex | H (max 210 km/h) |
| Belastningskod | 102 |
| EAN | 4250427444659 |
Detta offroaddäck från , kallat Grandtrek PT30, har däckbeteckningen 225/60-R18.
Offroaddäck från med modellnamnet Grandtrek AT 5 och däckbeteckningen 225/65-R17.
Offroaddäcket Grandtrek AT 20 har en däckbeteckning som är 225/70-R17. Däcket kommer från .
Ett av våra offroaddäck från . Detta däck med beteckningen 245/65-R17.