Detta offroaddäck från har däckmärkningen 225/60-R18. Detta -däck är av modellen Grandtrek PT30.
Grandtrek PT30 är ett offroaddäck med en diameter på 18". Detta däck är 225 mm brett och har samtidigt en profil på 135 mm. Profilen motsvarar 60% av däckets bredd. Med ett hastighetsindex på H är Grandtrek PT30 ett offroaddäck som lämpar sig för hastigheter upp till 210 km/h.
Behöver du 18"-fälgar till dina Grandtrek PT30? Passa på att köpa fälgar när du köper nya offroaddäck från Dack-Online.com.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 044 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Offroaddäck |
|---|---|
| Avsett för | Stadsjeep |
| Märke | |
| Modell | Grandtrek PT30 |
| Däckbeteckning | 225/60-R18 |
| Diameter | 18" |
| Bredd | 225 mm |
| Profil | 135 mm |
| Profilprocent | 60% |
| Hastighetsindex | H (max 210 km/h) |
| Belastningskod | 100 |
| EAN | 4250427444048 |
Offroaddäcket Grandtrek PT30 från med däckbeteckningen 225/65-R17.
Offroaddäcket Grandtrek ST 30 har en däckbeteckning som är 225/60-R18. Däcket kommer från .
Offroaddäck från med modellnamnet Grandtrek AT 5 och däckbeteckningen 225/65-R17.
Offroaddäcket Grandtrek AT 20 har en däckbeteckning som är 225/70-R17. Däcket kommer från .