Detta offroaddäck passar om du letar efter ett däck med däckbeteckningen 225/65-R17 till din stadsjeep. har valt att kalla denna modell av offroaddäck för Grandtrek AT 5.
Detta är ett offroaddäck från som passar till fälgar med en diameter på 17". offroaddäcket Grandtrek AT 5 är 225 mm brett och en profil på 146 mm. Detta offroaddäck har ett hastighetsindex som är H (max 210 km/h).
Behöver du även 17"-fälgar till offroaddäcket? Klicka dig vidare till Dack-Online.com.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 602 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Offroaddäck |
|---|---|
| Avsett för | Stadsjeep |
| Märke | |
| Modell | Grandtrek AT 5 |
| Däckbeteckning | 225/65-R17 |
| Diameter | 17" |
| Bredd | 225 mm |
| Profil | 146 mm |
| Profilprocent | 65% |
| Hastighetsindex | H (max 210 km/h) |
| Belastningskod | 102 |
| EAN | 4038526093875 |
Offroaddäcket Grandtrek PT30 från med däckbeteckningen 225/65-R17.
Offroaddäcket Grandtrek AT 20 har en däckbeteckning som är 225/70-R17. Däcket kommer från .
Ett av våra offroaddäck från . Detta däck med beteckningen 245/65-R17.
Ett offroaddäck från . Grandtrek AT 22 har däckbeteckningen 265/65-R17.