har valt att kalla detta offroaddäck med däckbeteckningen 225/70-R17 för Grandtrek AT 20. Offroaddäcket du nu tittar på kallar för Grandtrek AT 20.
Grandtrek AT 20 har en diameter som är 17" och därmed passar på 17"-fälgar. Detta offroaddäck har en bredd på 225 mm och en profil på cirka 158 mm, vilket motsvarar 70% av däckets bredd. Hastighetsindexet för Grandtrek AT 20 är S. Detta innebär att Grandtrek AT 20 är godkänt att användas upp till 180 km/h.
Vill du även köpa nya 17"-fälgar som passar till Grandtrek AT 20? Hos Dack-Online.com hittar du passande fälgar.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 223 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Offroaddäck |
|---|---|
| Avsett för | Stadsjeep |
| Märke | |
| Modell | Grandtrek AT 20 |
| Däckbeteckning | 225/70-R17 |
| Diameter | 17" |
| Bredd | 225 mm |
| Profil | 158 mm |
| Profilprocent | 70% |
| Hastighetsindex | S (max 180 km/h) |
| Belastningskod | 108/106 |
| EAN | 4250427444550 |
Offroaddäck från med modellnamnet All-Terrain T/A KO3 och däckbeteckningen 225/65-R17.
Blizzak DM V3 är ett offroaddäck med däckmärkningen 235/70-R16.
Offroaddäcket 4x4 WD A/T FT-7 har en däckbeteckning som är 235/70-R16. Däcket kommer från .
Offroaddäck med däckbeteckningen 245/75-R16 och modellnamnet MT-764 Bighorn.