har valt att kalla detta offroaddäck med däckbeteckningen 215/65-R17 för Sport Response. , som är kända av många för sina offroaddäck, kallar detta offroaddäck för Sport Response.
Detta -däck har en diameter på 17". Däcket har en bredd på 215 mm och en profil på cirka 140 mm, vilket motsvarar 65% av däckets bredd. Hastighetsindexet för Sport Response är V. Detta innebär att Sport Response är godkänt att användas upp till 240 km/h.
Behöver du 17"-fälgar till dina Sport Response? Passa på att köpa fälgar när du köper nya offroaddäck från Dack-Online.com.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 590 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Offroaddäck |
|---|---|
| Avsett för | Stadsjeep |
| Märke | |
| Modell | Sport Response |
| Däckbeteckning | 215/65-R17 |
| Diameter | 17" |
| Bredd | 215 mm |
| Profil | 140 mm |
| Profilprocent | 65% |
| Hastighetsindex | V (max 240 km/h) |
| Belastningskod | 99 |
| EAN | 4038526409003 |
Ett offroaddäck från . Blue Response TG har däckbeteckningen 215/65-R17.
Offroaddäcket Blue Response TG från med däckbeteckningen 215/65-R17.
Detta offroaddäck från , kallat Blue Response TG, har däckbeteckningen 215/55-R18.
Offroaddäck med däckbeteckningen 215/60-R17 och modellnamnet Sport Response.