Offroaddäck säljs i många olika modeller och varianter, men detta offroaddäck har däckbeteckningen 295/40-R22. , som är kända av många för sina offroaddäck, kallar detta offroaddäck för Ventus evo K137A.
Detta är ett offroaddäck från som passar till fälgar med en diameter på 22". Detta däck är 295 mm brett och har samtidigt en profil på 118 mm. Profilen motsvarar 40% av däckets bredd. Hastighetsindexet för Ventus evo K137A är Y. Detta innebär att Ventus evo K137A är godkänt att användas upp till 300 km/h.
Komplettera Ventus evo K137A med matchande 22"-fälgar. Du hittar passande fälgar genom att besöka Dack-Online.com på länken nedan.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 659 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Offroaddäck |
|---|---|
| Avsett för | Stadsjeep |
| Märke | |
| Modell | Ventus evo K137A |
| Däckbeteckning | 295/40-R22 |
| Diameter | 22" |
| Bredd | 295 mm |
| Profil | 118 mm |
| Profilprocent | 40% |
| Hastighetsindex | Y (max 300 km/h) |
| Belastningskod | 112 |
| EAN | 8808563634845 |
Ett av våra offroaddäck från . Detta däck med beteckningen 295/40-R22.
Ett offroaddäck från . Ventus evo K137A har däckbeteckningen 305/40-R20.
Offroaddäck med däckbeteckningen 295/40-R20 och modellnamnet Ventus evo K137A.
Offroaddäcket Ventus evo K137A från med däckbeteckningen 295/40-R21.