Detta offroaddäck passar om du letar efter ett däck med däckbeteckningen 305/40-R20 till din stadsjeep. , som tillverkar detta offroaddäck, har gett det modellnamnet Ventus evo K137A.
Detta offroaddäck passar på fälgar som har en diameter på 20". Offroaddäcket Ventus evo K137A har en bredd som är 305 mm och en däcksida med en höjd på cirka 122 mm (40% av däckets bredd). Hastighetsindexet för Ventus evo K137A är Y. Detta innebär att Ventus evo K137A är godkänt att användas upp till 300 km/h.
Hos Dack-Online.com hittar du även förslag på 20"-fälgar för Ventus evo K137A. Du hittar länken till Dack-Online.com nedanför.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 769 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Offroaddäck |
|---|---|
| Avsett för | Stadsjeep |
| Märke | |
| Modell | Ventus evo K137A |
| Däckbeteckning | 305/40-R20 |
| Diameter | 20" |
| Bredd | 305 mm |
| Profil | 122 mm |
| Profilprocent | 40% |
| Hastighetsindex | Y (max 300 km/h) |
| Belastningskod | 112 |
| EAN | 8808563634883 |
Detta offroaddäck från , kallat Ventus S1 Evo 3 K127A, har däckbeteckningen 305/40-R20.
Ventus S1 Evo 3 K127C HRS - Ett offroaddäck med däckmärkningen 305/40-R20.
har tagit fram detta offroaddäck med namnet Ventus S1 Evo 3 K127C HRS. Däcket har däckbeteckningen 305/40-R20.
Offroaddäck med däckbeteckningen 305/40-R20 och modellnamnet Ultrac Pro.