Ventus evo K137A är ett offroaddäck som passar stadsjeepar med däckbeteckningen 295/40-R21. Offroaddäcket du nu tittar på kallar för Ventus evo K137A.
Ventus evo K137A har en diameter som är 21" och därmed passar på 21"-fälgar. Offroaddäcket Ventus evo K137A har en bredd som är 295 mm och en däcksida med en höjd på cirka 118 mm (40% av däckets bredd). Hastighetsindex Y som Ventus evo K137A har innebär hastigheter upp till 300 km/h.
Det kan vara en bra idé att passa på att köpa nya fälgar samtidigt som du köper Ventus evo K137A då kompletta hjul ofta kan ha ett fördelaktigt pris.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 981 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Offroaddäck |
|---|---|
| Avsett för | Stadsjeep |
| Märke | |
| Modell | Ventus evo K137A |
| Däckbeteckning | 295/40-R21 |
| Diameter | 21" |
| Bredd | 295 mm |
| Profil | 118 mm |
| Profilprocent | 40% |
| Hastighetsindex | Y (max 300 km/h) |
| Belastningskod | 111 |
| EAN | 8808563634760 |
Ett av våra offroaddäck från . Detta däck med beteckningen 295/40-R21.
Offroaddäck med däckbeteckningen 295/40-R20 och modellnamnet Ventus evo K137A.
Ventus evo K137A är ett offroaddäck med däckmärkningen 295/35-R21.
Ett av våra offroaddäck från . Detta däck med beteckningen 295/40-R21.