Dynaxer HP 5 SUV är ett offroaddäck som passar stadsjeepar med däckbeteckningen 285/45-R20. Dynaxer HP 5 SUV, som detta offroaddäck heter, är ett offroaddäck från .
Dynaxer HP 5 SUV passar på fälgar med en diameter på 20". Detta offroaddäck har en bredd på 285 mm och en profil på cirka 128 mm, vilket motsvarar 45% av däckets bredd. Dynaxer HP 5 SUV har hastighetsindex W, vilket innebär att Dynaxer HP 5 SUV är ett offroaddäck som är godkänt för hastigheter upp till 270 km/h.
Behöver du även 20"-fälgar till offroaddäcket? Klicka dig vidare till Dack-Online.com.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 457 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Offroaddäck |
|---|---|
| Avsett för | Stadsjeep |
| Märke | |
| Modell | Dynaxer HP 5 SUV |
| Däckbeteckning | 285/45-R20 |
| Diameter | 20" |
| Bredd | 285 mm |
| Profil | 128 mm |
| Profilprocent | 45% |
| Hastighetsindex | W (max 270 km/h) |
| Belastningskod | 108 |
| EAN | 3528704768370 |
Offroaddäcket Dynaxer HP 5 SUV från med däckbeteckningen 275/45-R19.
Offroaddäck från med modellnamnet Dynaxer HP 5 SUV och däckbeteckningen 285/45-R19.
Ett av våra offroaddäck från . Detta däck med beteckningen 285/40-R20.
Detta offroaddäck från , kallat P Zero PZ4 SC, har däckbeteckningen 285/45-R20.