Dynaxer HP 5 SUV är ett offroaddäck som passar stadsjeepar med däckbeteckningen 275/45-R19. , som tillverkar detta offroaddäck, har gett det modellnamnet Dynaxer HP 5 SUV.
Dynaxer HP 5 SUV är ett offroaddäck med en diameter på 19". Med offroaddäcket Dynaxer HP 5 SUV får du ett däck som är 275 mm brett och har en profil på 124 mm. Hastighetsindex W som Dynaxer HP 5 SUV har innebär hastigheter upp till 270 km/h.
Det kan vara en bra idé att passa på att köpa nya fälgar samtidigt som du köper Dynaxer HP 5 SUV då kompletta hjul ofta kan ha ett fördelaktigt pris.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 067 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Offroaddäck |
|---|---|
| Avsett för | Stadsjeep |
| Märke | |
| Modell | Dynaxer HP 5 SUV |
| Däckbeteckning | 275/45-R19 |
| Diameter | 19" |
| Bredd | 275 mm |
| Profil | 124 mm |
| Profilprocent | 45% |
| Hastighetsindex | W (max 270 km/h) |
| Belastningskod | 108 |
| EAN | 3528702808436 |
Offroaddäck från med modellnamnet Dynaxer HP 5 SUV och däckbeteckningen 285/45-R20.
Dynaxer HP 5 SUV - Ett offroaddäck med däckmärkningen 275/45-R21.
Ett av våra offroaddäck från . Detta däck med beteckningen 275/45-R20.
Offroaddäck med däckbeteckningen 275/45-R20 och modellnamnet Dynaxer HP 5 SUV.