har valt att kalla detta offroaddäck med däckbeteckningen 285/40-R20 för Dynaxer HP 5 SUV. Offroaddäcket Dynaxer HP 5 SUV är ett offroaddäck i utbudet av däck från .
Detta är ett offroaddäck från som passar till fälgar med en diameter på 20". Offroaddäcket Dynaxer HP 5 SUV har en bredd som är 285 mm och en däcksida med en höjd på cirka 114 mm (40% av däckets bredd). Dynaxer HP 5 SUV är godkänt för hastigheter upp till 300 km/h (index Y).
Passa på att köpa kompletta hjul när du köper Dynaxer HP 5 SUV. Mer information om passande 20"-fälgar hittar du hos Dack-Online.com.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 090 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Offroaddäck |
|---|---|
| Avsett för | Stadsjeep |
| Märke | |
| Modell | Dynaxer HP 5 SUV |
| Däckbeteckning | 285/40-R20 |
| Diameter | 20" |
| Bredd | 285 mm |
| Profil | 114 mm |
| Profilprocent | 40% |
| Hastighetsindex | Y (max 300 km/h) |
| Belastningskod | 108 |
| EAN | 3528706801068 |
Offroaddäck med däckbeteckningen 285/40-R21 och modellnamnet Dynaxer HP 5 SUV.
Ett av våra offroaddäck från . Detta däck med beteckningen 285/40-R21.
Offroaddäck med däckbeteckningen 285/40-R22 och modellnamnet Dynaxer HP 5 SUV.
Offroaddäcket Dynaxer HP 5 SUV har en däckbeteckning som är 265/45-R20. Däcket kommer från .