Detta offroaddäck passar om du letar efter ett däck med däckbeteckningen 265/45-R20 till din stadsjeep. , som tillverkar detta offroaddäck, har gett det modellnamnet Dynaxer HP 5 SUV.
Med en diameter på 20" är detta offroaddäck gjort för att användas på fälgar med samma diameter. Detta däck är 265 mm brett och har samtidigt en profil på 119 mm. Profilen motsvarar 45% av däckets bredd. Hastighetsindex Y som Dynaxer HP 5 SUV har innebär hastigheter upp till 300 km/h.
Behöver du 20"-fälgar till dina Dynaxer HP 5 SUV? Passa på att köpa fälgar när du köper nya offroaddäck från Dack-Online.com.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 455 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Offroaddäck |
|---|---|
| Avsett för | Stadsjeep |
| Märke | |
| Modell | Dynaxer HP 5 SUV |
| Däckbeteckning | 265/45-R20 |
| Diameter | 20" |
| Bredd | 265 mm |
| Profil | 119 mm |
| Profilprocent | 45% |
| Hastighetsindex | Y (max 300 km/h) |
| Belastningskod | 108 |
| EAN | 3528703922544 |
Ett av våra offroaddäck från . Detta däck med beteckningen 285/40-R20.
Ett av våra offroaddäck från . Detta däck med beteckningen 265/45-R20.
Dynaxer HP 5 SUV är ett offroaddäck med däckmärkningen 265/45-R20.
Offroaddäck från med modellnamnet Dynaxer HP 5 SUV och däckbeteckningen 265/45-R21.