Detta offroaddäck från har däckmärkningen 285/40-R22. Detta offroaddäck har modellnamnet Dynaxer HP 5 SUV och är ett av alla däck som tillverkas av .
Dynaxer HP 5 SUV är ett offroaddäck med diametern 22". Med offroaddäcket Dynaxer HP 5 SUV får du ett däck som är 285 mm brett och har en profil på 114 mm. Hastighetsindex Y som Dynaxer HP 5 SUV har innebär att det är ett offroaddäck som är godkänt att användas för hastigheter upp till 300 km/h.
Komplettera Dynaxer HP 5 SUV med matchande 22"-fälgar. Du hittar passande fälgar genom att besöka Dack-Online.com på länken nedan.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 506 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Offroaddäck |
|---|---|
| Avsett för | Stadsjeep |
| Märke | |
| Modell | Dynaxer HP 5 SUV |
| Däckbeteckning | 285/40-R22 |
| Diameter | 22" |
| Bredd | 285 mm |
| Profil | 114 mm |
| Profilprocent | 40% |
| Hastighetsindex | Y (max 300 km/h) |
| Belastningskod | 110 |
| EAN | 3528700076622 |
Offroaddäck med däckbeteckningen 285/40-R21 och modellnamnet Dynaxer HP 5 SUV.
Ett av våra offroaddäck från . Detta däck med beteckningen 285/40-R21.
Ett av våra offroaddäck från . Detta däck med beteckningen 285/40-R20.
Dynaxer HP 5 SUV är ett offroaddäck med däckmärkningen 295/40-R20.