Detta offroaddäck passar om du letar efter ett däck med däckbeteckningen 265/70-R16 till din stadsjeep. , som tillverkar detta offroaddäck, har gett det modellnamnet Road Venture AT52.
Road Venture AT52 passar på fälgar med en diameter på 16". Road Venture AT52 har en bredd på 265 mm och en profil som motsvarar 70% av däckets bredd, det vill säga cirka 186 mm. Hastighetsindex T som Road Venture AT52 har innebär att det är ett offroaddäck som är godkänt att användas för hastigheter upp till 190 km/h.
Hos Dack-Online.com hittar du även förslag på 16"-fälgar för Road Venture AT52. Du hittar länken till Dack-Online.com nedanför.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 083 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Offroaddäck |
|---|---|
| Avsett för | Stadsjeep |
| Märke | |
| Modell | Road Venture AT52 |
| Däckbeteckning | 265/70-R16 |
| Diameter | 16" |
| Bredd | 265 mm |
| Profil | 186 mm |
| Profilprocent | 70% |
| Hastighetsindex | T (max 190 km/h) |
| Belastningskod | 112 |
| EAN | 8808956689018 |
Detta offroaddäck från , kallat Road Venture AT52, har däckbeteckningen 265/70-R16.
Offroaddäcket Road Venture AT52 från med däckbeteckningen 265/70-R16.
Offroaddäck från med modellnamnet Road Venture AT52 och däckbeteckningen 255/70-R17.
Ett av våra offroaddäck från . Detta däck med beteckningen 255/70-R17.