Detta offroaddäck från har däckmärkningen 255/70-R17. har valt att kalla denna modell av offroaddäck för Road Venture AT52.
Road Venture AT52 är ett offroaddäck med diametern 17". Här har du ett offroaddäck från som är 255 brett och med en profil på 179 mm. Road Venture AT52 har hastighetsindex T, vilket innebär att Road Venture AT52 är ett offroaddäck som är godkänt för hastigheter upp till 190 km/h.
Vill du även köpa nya 17"-fälgar som passar till Road Venture AT52? Hos Dack-Online.com hittar du passande fälgar.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 532 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Offroaddäck |
|---|---|
| Avsett för | Stadsjeep |
| Märke | |
| Modell | Road Venture AT52 |
| Däckbeteckning | 255/70-R17 |
| Diameter | 17" |
| Bredd | 255 mm |
| Profil | 179 mm |
| Profilprocent | 70% |
| Hastighetsindex | T (max 190 km/h) |
| Belastningskod | 112 |
| EAN | 8808956364557 |
Ett av våra offroaddäck från . Detta däck med beteckningen 255/70-R17.
Ett offroaddäck från . Road Venture AT52 har däckbeteckningen 265/70-R16.
Detta offroaddäck från , kallat Road Venture AT52, har däckbeteckningen 265/70-R16.
Offroaddäcket Road Venture AT52 från med däckbeteckningen 265/70-R16.