Däckbeteckningen för detta offroaddäck från är 265/60-R20. , som tillverkar detta offroaddäck, har gett det modellnamnet Grandtrek AT 22.
Detta offroaddäck från passar på 20"-fälgar, både för plåtfälg och aluminiumfälg. Offroaddäcket är 265 mm brett med en profil på 159 mm. Med detta offroaddäck från har du ett däck som klarar hastigheter upp till 210 km/h.
Behöver du även 20"-fälgar till offroaddäcket? Klicka dig vidare till Dack-Online.com.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 054 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Offroaddäck |
|---|---|
| Avsett för | Stadsjeep |
| Märke | |
| Modell | Grandtrek AT 22 |
| Däckbeteckning | 265/60-R20 |
| Diameter | 20" |
| Bredd | 265 mm |
| Profil | 159 mm |
| Profilprocent | 60% |
| Hastighetsindex | H (max 210 km/h) |
| Belastningskod | 112 |
| EAN | 4250427444796 |
Grandtrek AT 5 är ett offroaddäck med däckmärkningen 285/50-R20.
Ett offroaddäck från . Grandtrek AT 22 har däckbeteckningen 265/65-R17.
har tagit fram detta offroaddäck med namnet Grandtrek AT 25. Däcket har däckbeteckningen 265/60-R18.
Offroaddäck från med modellnamnet Grandtrek AT 20 och däckbeteckningen 265/60-R18.