Grandtrek AT 20 är ett däck från som har däckbeteckningen 265/60-R18. , som är kända av många för sina offroaddäck, kallar detta offroaddäck för Grandtrek AT 20.
Grandtrek AT 20 är ett offroaddäck med en diameter på 18". Detta offroaddäck har en bredd på 265 mm och en profil på cirka 159 mm, vilket motsvarar 60% av däckets bredd. Hastighetsindexet för Grandtrek AT 20 är H. Detta innebär att Grandtrek AT 20 är godkänt att användas upp till 210 km/h.
Hos Dack-Online.com hittar du även förslag på 18"-fälgar för Grandtrek AT 20. Du hittar länken till Dack-Online.com nedanför.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 108 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Offroaddäck |
|---|---|
| Avsett för | Stadsjeep |
| Märke | |
| Modell | Grandtrek AT 20 |
| Däckbeteckning | 265/60-R18 |
| Diameter | 18" |
| Bredd | 265 mm |
| Profil | 159 mm |
| Profilprocent | 60% |
| Hastighetsindex | H (max 210 km/h) |
| Belastningskod | 110 |
| EAN | 4250427444529 |
har tagit fram detta offroaddäck med namnet Grandtrek AT 25. Däcket har däckbeteckningen 265/60-R18.
Offroaddäcket Grandtrek AT 25 från med däckbeteckningen 265/60-R18.
Offroaddäcket Grandtrek AT 25 från med däckbeteckningen 265/60-R18.
Grandtrek AT 22 - Ett offroaddäck med däckmärkningen 265/60-R20.