Sport Response är ett däck från som har däckbeteckningen 255/55-R18. har valt att kalla denna modell av offroaddäck för Sport Response.
Detta är ett offroaddäck från som passar till fälgar med en diameter på 18". Sport Response har en bredd på 255 mm och en profil som motsvarar 55% av däckets bredd, det vill säga cirka 140 mm. Detta offroaddäck har ett hastighetsindex som är V (max 240 km/h).
Det kan vara en bra idé att passa på att köpa nya fälgar samtidigt som du köper Sport Response då kompletta hjul ofta kan ha ett fördelaktigt pris.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 883 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Offroaddäck |
|---|---|
| Avsett för | Stadsjeep |
| Märke | |
| Modell | Sport Response |
| Däckbeteckning | 255/55-R18 |
| Diameter | 18" |
| Bredd | 255 mm |
| Profil | 140 mm |
| Profilprocent | 55% |
| Hastighetsindex | V (max 240 km/h) |
| Belastningskod | 109 |
| EAN | 4038526409072 |
Offroaddäck med däckbeteckningen 255/55-R18 och modellnamnet Blue Response TG.
Offroaddäcket Sport Response från med däckbeteckningen 255/55-R19.
Sport Response - Ett offroaddäck med däckmärkningen 255/60-R18.
Offroaddäcket Sport Response från med däckbeteckningen 235/55-R18.