Sport Response är ett offroaddäck som passar stadsjeepar med däckbeteckningen 235/55-R18. Detta offroaddäck har modellnamnet Sport Response och är ett av alla däck som tillverkas av .
Med en diameter på 18" är detta offroaddäck gjort för att användas på fälgar med samma diameter. Offroaddäcket är 235 mm brett med en profil på 129 mm. Med detta offroaddäck från har du ett däck som klarar hastigheter upp till 240 km/h.
Behöver du även 18"-fälgar till offroaddäcket? Klicka dig vidare till Dack-Online.com.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 025 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Offroaddäck |
|---|---|
| Avsett för | Stadsjeep |
| Märke | |
| Modell | Sport Response |
| Däckbeteckning | 235/55-R18 |
| Diameter | 18" |
| Bredd | 235 mm |
| Profil | 129 mm |
| Profilprocent | 55% |
| Hastighetsindex | V (max 240 km/h) |
| Belastningskod | 100 |
| EAN | 4038526409041 |
Offroaddäcket Blue Response TG har en däckbeteckning som är 235/55-R18. Däcket kommer från .
Offroaddäck med däckbeteckningen 215/60-R17 och modellnamnet Sport Response.
Blue Response TG - Ett offroaddäck med däckmärkningen 255/45-R19.
Sport Response - Ett offroaddäck med däckmärkningen 235/55-R19.