har valt att kalla detta offroaddäck med däckbeteckningen 295/35-R21 för Eagle F1 Asymmetric 3. Eagle F1 Asymmetric 3 är ett offroaddäck i utbudet av däck från .
Detta offroaddäck från passar på 21"-fälgar, både för plåtfälg och aluminiumfälg. Eagle F1 Asymmetric 3 har en bredd på 295 mm och en profil som motsvarar 35% av däckets bredd, det vill säga cirka 103 mm. Med ett hastighetsindex på Y är Eagle F1 Asymmetric 3 ett offroaddäck som lämpar sig för hastigheter upp till 300 km/h.
Hos Dack-Online.com hittar du även förslag på 21"-fälgar för Eagle F1 Asymmetric 3. Du hittar länken till Dack-Online.com nedanför.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 281 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Offroaddäck |
|---|---|
| Avsett för | Stadsjeep |
| Märke | |
| Modell | Eagle F1 Asymmetric 3 |
| Däckbeteckning | 295/35-R21 |
| Diameter | 21" |
| Bredd | 295 mm |
| Profil | 103 mm |
| Profilprocent | 35% |
| Hastighetsindex | Y (max 300 km/h) |
| Belastningskod | 107 |
| EAN | 4038526024572 |
har tagit fram detta offroaddäck med namnet Eagle F1 Asymmetric 3. Däcket har däckbeteckningen 295/35-R22.
Offroaddäcket Eagle F1 Asymmetric 6 från med däckbeteckningen 295/35-R23.
har tagit fram detta offroaddäck med namnet Eagle F1 Asymmetric 6. Däcket har däckbeteckningen 295/35-R22.
Offroaddäcket Eagle F1 Asymmetric 6 från med däckbeteckningen 285/35-R23.